Tisková konference Fóra zdravé výživy V hlavní roli ženy

12. října 2017 se v dopoledních hodinách uskutečnila tisková konference Fóra zdravé výživy s podtitulem “V hlavní roli ženy”. Doc. MUDr. Jan Piťha, CSc., doc. MUDr. Tomáš Fait, PhD. a nutriční terapeutka Věra Boháčová, DiS. mluvili s novináři na téma menopauza.

V životě ženy je několik mezníků, kdy by svému zdraví měla věnovat ještě větší pozornost než obvykle. Jedním z nich je klimakterium, kterým část žen projde zdánlivě bez obtíží. Zároveň však toto období může být zcela zásadní pro vznik některých vážných onemocnění. Dobrou zprávou je, že řadě z nich lze poměrně spolehlivě a snadno předejít. Jaká jsou tedy zdravotní rizika žen v období kolem menopauzy? Jaké by měly být ideální zdravotní parametry žen v tomto období a jak se dají ovlivnit? Může hormonální substituční terapie pomoci, nebo ublížit? Jaká jsou nejnovější doporučení v této oblasti? Jak může pomoci pohyb nebo jídelníček a kde dělají ženy největší chyby?

Tyto a mnohé další otázky byly zodpovězeny během tiskové konference. Odborníci zástupce médií seznámili s průběžnými výsledky a zkušenostmi z právě probíhajícího edukačního projektu zaměřeného na ženy, pozvali na setkání u příležitosti Světového dne menopauzy a představili informační a poradenskou stránku nejen pro ženy.

Kompletní tiskové materiály:

Tisková zpráva V hlavní roli ženy
Doc. MUDr. Jan Piťha, CSc.: V hlavní roli ženy
Doc. MUDr. Tomáš Fait, Ph.D.: Hormonální terapie ano, či ne?
Prof. Ing. Jana Dostálová, CSc.; Mgr. Tamara Starnovská; Věra Boháčová, DiS.: O životosprávě

 

 

 

 

 

 

 

Tisková konference byla realizována za finanční podpory dotačního programu MZ Národní program zdraví – projekty podpory zdraví pro rok 2017.