Zpráva z Celostátní odborné konference „Pohyb a výživa“

Letošní Celostátní odborná konference, tentokrát s podtitulem Pohyb a výživa, je za námi. Pro letošní rok jsme, inspirování mnoha sportovními svátky a událostmi, zvolili nejen téma výživové, ale doplnili jsme ho o pohyb. Věříme, že to byl krok správným směrem.

Program jsme se snažili poskládat tak, aby v něm našli přínosné informace jak ti, které problematika zajímá, tak ti, kteří se věnují nejen výživě, ale současně řeší i stravu při pravidelných pohybových či sportovních aktivitách. Přednášející hovořili o pohybu z různých úhlů pohledu – historického, psychologického, vědeckého, z pohledu genetika, psychologa či lektora kurzů hubnutí. Řešila se pohybová aktivita různých specifických skupin, jako jsou děti, dospívající, ženy po porodu či senioři. V mnoha sděleních se pak prolínal pohyb s výživou, byla rozebírána specifika, úskalí, ale i řešení např. pro sportující děti a dospívající, nemocné.

Jako již tradičně jsme požádali přednášející odborníky o možnost dát své přednášky k dispozici. Průběžně je tedy budeme na webové stránky doplňovat pro ty, kteří si chtějí některá data připomenout nebo i pro ty, kteří se rozhodují, jestli navštíví konferenci příští rok 🙂 . Ten už začínáme připravovat a rádi se se všemi setkáme opět v polovině října příštího roku.

Všem účastníkům děkujeme za účast, odborníkům za jejich sdělení, partnerům za podporu, týmu IKEM za perfektní zajištění a všem, kteří se na organizaci podíleli, za pomoc, které si moc vážíme.

Za rok tedy opět na viděnou  🙂

[button size=”large” type=”danger” value=”Dotazník k Celostátní odborné konferenci Pohyb a výživa 2016″ href=”http://www.fzv.cz/dotaznik-k-celostatni-odborne-konferenci-pohyb-a-vyziva-2016″]

 

Odborný program:

8:30 – 9:00    Prezence

9:00 – 9:05      Zahájení konference
Mgr. Tamara Starnovská, TN Praha, Sekce VNP, FZV

9:05 – 9:25      Proč nám schází pohyb (a Dinofelis)
Doc. MUDr. Jan Piťha, CSc., LVA IKEM, FZV

09:25 – 9:55    Novinky v doporučování intenzity fyzické zátěže v rámci prevence a léčby nejen obezity (návrat vysoké tepové frekvence až anaerobní zátěže?)
Prof. MUDr. Libor Vítek, Ph.D., MBA, 4. interní klinika a Ústav lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky VFN a 1. LF UK; www.sportvital.cz

9:55 – 10:25    Pitný režim a pohyb
MUDr. Petr Homoláč, Zdravotnický ředitel Prague International Marathon

10:25 – 10:45  Děti na startu
Jitka Literová, Jana Boučková, FISAF

10:45 – 11:05  Strava při sportování (nejen) dětí a mládeže, aneb doporučení z pohledu nutričního terapeuta
Bc. Margareta Iliopulosová, DiS., Fitbee

11:05 – 11:45  Cílená pohybová aktivita – sport u starších dětí, problematika výživy u sportující mládeže
RNDr. Pavel Suchánek, LVA IKEM, FZV

11:45 – 12:15  Přestávka

12:15 – 12:35  Genetika a pohyb
Ing. Jaroslav A. Hubáček, CSc., IKEM

12:35 – 12:55 Pohybové aktivity a dechové techniky u žen po porodu, projekt Together Prague
Ivana Chalupecká, instuktrorka a osobní trenérka hypopresivní techniky, Fitbelly

12:55 – 13:15  Pohyb z pohledu psychologa
PhDr. Iva Málková, STOB

13:15 – 14:15  Přestávka, oběd

14:15 – 14:35  Úskalí domácího cvičení – stroje
MUDr. Helena Michalíková, STOB

14:35 – 14:55  Nejčastěji chyby a rizika v rámci pohybové aktivity dětí a seniorů
PhDr. Andrea Hašková, Dětský rehabilitační stacionář „Zvonek“ Kladno

14:55 – 15:15  Pohyb a výživa u pacientů s ICHDK
Věra Boháčová, DiS., FZV, Sekce VNP

15:15 – 15:45  Doplňky výživy při pohybové aktivitě ano či ne?
RNDr. Pavel Suchánek, LVA IKEM, FZV

15:45               Závěr, zakončení konference

 

Partneři konference:

naturamedNaturaMed Pharmaceuticals již 10 let dodává do ČR a SR kvalitní doplňky stravy s prospěšnými omega-3 mastnými kyselinami. Produkty se vyrábí v Norsku a jsou pravidelně podrobovány zkouškám kvality. NaturaMed se zapojil do systému OmegaVeritas, který sleduje autenticitu surovin v produktu. Společnost je také členem GOED, celosvětové organizace dohlížející na trh s výrobky z rybích olejů. Novinkou v portfoliu společnosti jsou kapsle CardioMax Omega-3 s 90% koncentrací omega-3 mastných kyselin.

 

 

aqualifeinstitutAquaLife Institute je nezávislá organizace sdružující přední odborníky a vědce zejména z oborů lidské hydratace, výživy, zdravého životního stylu či odborníky zabývající se vodou jako přírodním zdrojem. Věnuje se výzkumu problematiky spojené s příjmem tekutin, zapojuje se do diskuze na relevantní témata, generuje vlastní data a studie, komentuje odborné závěry a doporučení týkající se pitného režimu a jeho vlivu na zdravotní stav. Více informací na www.aqualifeinstitute.cz

 

 DruckNaši zákazníci důvěřují značce Dr. Oetker již po generace. A důvěra zavazuje. Protože značka je slib – Dr. Oetker si dal za cíl stále znovu získávat důvěru svou spolehlivostí a výjimečnou kvalitou. Divize Dr.Oetker Professional nabízí celou řadu výrobků, které jsou speciálně přizpůsobeny požadavkům profesionálních gastronomických provozů, včetně Nemocnic, Domovů důchodců a jiných zařízení vyžadujících speciální výživu a přístup. Myslíme na vás od náročného vývoje výrobků a receptur, přes testování ve zkušební kuchyni až k vám. Jsme profesionálové podporující Vás – profesionály.

 

 

agfoodAG FOODS je neustále se rozvíjející společnost s 26letou tradicí. Specializuje se na vývoj, výrobu a distribuci rozpustných nápojových směsí, dále prodej a servis technologií pro přípravu směsí do segmentů Food Service, Vending a HoReCa. S našimi výrobky se denně setkáte v základních i mateřských školách, nemocnicích, ústavech sociální péče či domovech pro seniory. Díky pestrému sortimentu jsou naše produkty oblíbené u strávníků všech věkových kategorií  od dětí přes dospělé až po seniory.

 

apotex_logoApotex je kanadská společnost zaměřující se na výzkum, vývoj a výrobu léčiv. Soustředí se mj. na oblast kardiologie, revmatologie či všeobecné medicíny. Kromě léků na předpis nabízí řadu volně prodejných léčiv, zdravotnických prostředků a doplňků stravy, mezi nimiž najdeme také oblíbený potravinový doplněk Colafit. Jde o měkké kostičky čistého krystalického lyofilizovaného kolagenu typu I. Tento typ kolagenu je v lidském těle nejrozšířenější a nachází se především ve šlachách, vazech a kostech. 

 

logo-claim_2-3Společnost STOB (Stop Obezitě) založená Ivou Málkovou již více než 25 let úspěšně pomáhá lidem hubnout a zlepšovat životní návyky. A to cestou bez diet a striktních omezení. Aktivity společnosti STOB jsou založeny na vlastní metodice vycházející z kognitivně-behaviorální psychoterapie, která se oproti jiným metodám hubnutí nezamýšlí pouze nad tím, co jíst a jak se hýbat, ale učí lidi pracovat s myšlením, emocemi a chováním. Naše metodika se dá aplikovat nejen na hubnutí, ale i na jakékoli změny životních návyků.

 

NEW2_La Lorraine_PMS

 

aw_flora_logo_blue